Aktualności

Nawiązanie współpracy z parakolarzem Rafałem Mikołajczykiem

By Kwiecień 1, 2019 No Comments

Projekt realizowany przez markę 360Wheelchair został wsparty przez utalentowanego parakolarza Rafała Mikołajczyka– wielokrotnego mistrza Polski, zwycięzcę Pucharów Europy i Świata, przygotowującego się do najbliższej paraolimpiady, która odbędzie się w 2020 roku w Tokio. Efektem tej współpracy powstał prototypowy egzemplarz wózka Easy, który został specjalnie dopasowany do wymiarów Rafała. Po pierwszych jazdach próbnych jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej pracy, jednak dalej dopracowujemy projekt w oparciu o cenne spostrzeżenia Rafała odnośnie jego eksploatacji.

Wózek został wytworzony metodą druku 3D ze specjalnej mieszanki polimerów, a gabaryty posiadanych przez naszą firmę drukarek umożliwiły zaprojektowanie ramy wózka jako pojedynczego elementu. Wynikiem powstał lekki i stylowy wózek aktywny, którego rama waży jedynie 3 000 g.

Minimalizacja ilości komponentów jest jednym z naszych głównych celów podczas projektowania tego typu obiektów, gdyż zmniejszona liczba połączeń oznacza mniejszą masę, większą sztywność, a także redukuje ryzyko ich rozłączenia. Podejście to oznacza również poprawę w kwestii znanego użytkownikom wózków skrzypienia elementów.

Więcej na temat Rafała i jego osiągnięć możecie znaleźć na jego mediach społecznościowych i stronie internetowej www.rafalmikolajczyk.pl, natomiast po więcej informacji odnośnie wózka zapraszamy na stronę www.360wheelchair.com. 

Sprawdź nasze marki: